👍 Online z pohodlí domova

Sjednejte si online nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí

Stačí zadat pár údajů a vybrat si jednu z kalkulací pro vaše cestovní pojištění do zahraničí.

Sjednání možné
i v den odjezdu
Ušetřete
70 %
na pojištění
Online sjednání
pojišťoven
Cestovní pojištění online

Proč se vyplatí sjednat si cestovní pojištění?

Léčebné výlohy, ale také třeba storno zájezdu nebo letu či škoda způsobená někomu dalšímu. Nejen tyto záležitosti
dokáží váš pobyt v zahraničí znepříjemnit. K pokrytí finančních nákladů pak slouží právě cestovní pojištění.

Od čeho se odvíjí cena cestovního pojištění?

Cenu cestovního pojištění určuje nejen cílová destinace vaší cesty a výše limitu pojistného plnění, ale také např. typ cesty. Pokud se chcete při své dovolené věnovat rizikovému sportu, bude cena pojištění vyšší, než pokud bude váš pobyt ryze odpočinkový.

Cestovní pojištění online
Cílová destinace

Cílová destinace

Výslednou cenu pojištění ovlivňuje cílová destinace, do které se chystáte vycestovat. Obecně platí, že při cestování po Evropě je cestovní pojištění levnější, než když vyrazíte za hranice Evropy. Pokud se chystáte do míst, které jsou označeny jako rizikové, případně je tam vyšší kriminalita, připravte se na to, že částka za cestovní pojištění může být vysoká.

Rozpětí

Rozpětí krytých škod

Cestovní pojištění nekryje pouze léčebné výlohy. Mezi rizika, která cestovní pojištění může pokrýt, patří také např. storno zájezdu, ztráta zavazadel, odpovědnost za škody způsobené někomu dalšímu nebo třeba krádež majetku. Pozor, pojišťovny také rozlišují, zda sport, který na své dovolené chcete provozovat, patří mezi rekreační, zimní nebo rizikový sport. Od toho se pak odvíjí i konečná cena pojištění.

Limity

Pojistné limity

Aby mělo cestovní pojištění smysl, je potřeba myslet na výši pojistných limitů vašeho pojištění. Na dovolenou u moře si v Evropě sjednejte pojištění s pojistným limitem alespoň 3 miliony, pro sportovní vyžití na zasněžených svazích by měl být limit pojistného plnění minimálně 5 milionů.

Často kladené otázky

Při volbě vhodného cestovního pojištění se zaměřte na tato hlediska:

 • limit pojistného plnění
 • nabízené připojištění
 • územní platnost pojištění
 • výluky z pojištění

Využít můžete samozřejmě také naši kalkulačku, která vás provede kalkulacemi předních pojišťoven a pomůže vybrat to nejlepší cestovní pojištění právě pro vás.

Cestovní pojištění slouží k pokrytí léčebných nákladů v případě, že vás na vašich cestách do zahraničí potká úraz nebo onemocnění. Ať už čas v zahraničí budete trávit odpočinkem nebo sportem, cestovní pojištění se postará o to, že na řešení případných karambolů nejste sami, součástí cestovního pojištění totiž bývají i asistenční služby pojišťovny.

Pro sjednání cestovního pojištění můžete buď navštívit pobočku vybrané pojišťovny, nebo využít naši kalkulačku a sjednat si pojištění online v pohodlí domova. Kalkulačka porovná kalkulace od předních pojišťoven a ušetří vám tak čas i peníze, stačí zadat pouze údaje o vás a vaší plánované cestě.

Základní cestovní pojištění zpravidla zahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh – limit se pohybuje od 2 500 000 Kč a výš
 • repatriace
 • asistenční služby

Lze zvolit také připojištění:

 • pojištění rizikových sportů
 • pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu
 • pojištění ztráty nebo odcizení zavazadel
 • úrazové pojištění

Nelze, cestovní pojištění v žádném případě není možné uzavřít zpětně. Vždy proto včas myslete na jeho uzavření ještě předtím, než vycestujete do zahraničí.

Cestovní pojištění je platné od data, které je sjednáno ve smlouvě a od chvíle, kdy ho uhradíte. Pojištění platí vždy od 00:00 hod. prvního dne pojistné doby. Pokud jste na pojištění zapomněli a sjednáváte ho ve chvíli, kdy už se nacházíte v zahraničí, je nutné počítat s tzv. karenční dobou, díky které je pojištění platné nejdříve za 24 hod., může to být ale také s odstupem až několika dní. Tato lhůta se liší na základě zvolené pojišťovny.

Hledat na webu Srovnátor.cz